Cyklotrasy kutnohorska

Jedinečné cyklotrasy pro kutnohorsko (Kutná Hora a okolí) - přes 40 cyklotras s maximem informací.

9. dubna 2018 20:00
by Igor
0 Komentáře

Problémové úseky - souhrn

9. dubna 2018 20:00 by Igor | 0 Komentáře

V tomto příspěvku uvádím dlouhé nebo delší úseky, které rozhodně nedoporučuji jet - pokud nejste dobrodruzi. Hlavně je to upozornění pro výletníky pohodáře a rodiny s dětmi, aby věděli, čemu se vyhnout. V mých cyklotrasách se těmto úsekům buď důsledně vyhýbám nebo je v cyklotrase upozornění na to, co vás čeká. Kliknutím na obrázek s mapou se vám otevře v originální velikosti. 

Co se týče problémových míst (což jsou jen krátké úseky, které se dají přinejhorším přejít pěšky), ty jsou uvedeny přímo u daného úseku.

Červená do Sedlece na nádražíÚsek: červená do Sedlece na nádraží
(v cyklotrasách kutnohorska nepoužíván!)

Do poloviny trasy v pohodě po asfaltu nebo polní cestě, pouze jsem musel přejet frekventovanou silnici mezi Karlovem a Sedlecem. A za ní to asi po kilometru začalo: neprojetá cesta loukami s vysokou trávou a špatným značením. I když je to trochu z kopce, nadřel jsem se... Před nádražím červená zahne doleva dolů křovinami a pokračuje úzkou travnatou stezkou mezi keři. Taky jsem projel okolo "bydliště" nějakých bezdomovců. A nakonec jsem vyjel u starých budov nádražního depa, kde se z betonové plochy stává smetiště. Byl jsem správně ošlehaný od křoví a v pastorcích spousty trávy... Pokud nejste dobrodruzi, ať vás ani nenapadne po této červené jezdit! Mně to jednou stačilo.

Úsek: červená z Libického luhu do Libice
(v cyklotrasách kutnohorska použit - pouze varování)

Když vjedete na červenou za chatovou osadou, tak nejprve jedete po polní cestě s kolejemi, pak slušnou lesní cestou. Ale za zatáčkou vás čeká nemilé překvapení - obrovské koleje přes celou cestu, výmoly, bahno kaluže (mnohdy přes celou cestu) - je to následek práce lesáků. Objet po kraji se to nedá. Pro skutečné bikery a bahňáky to není problém, ale pro výletníky či rodiny s dětmi ano.

Úsek: červená po břehu Velkého rybníka
(v cyklotrasách kutnohorska nepoužíván!)

Po břehu Velkého rybníka (od hráze k pláži), kudy vede červená rozhodně nedoporučuji jezdit a to ani dobrým bikerům. Ne z toho důvodu, že je to úzká cestička, kde na jedné straně je strmý břeh rybníka a z druhé strany násep, na kterém jsou chaty. Je to především proto, že cestička zatáčí a nikdy nevidíte do zatáčky a protože na mnoha místech není kde se vyhnout s kolem. Chodí tam chodci a děti, je to pro ně i pro vás velmi nebezpečné.

Úsek: zelená z Klavar do Pňova
(v cyklotrasách kutnohorska použit - pouze varování) 

Tento úsek nedoporučuji ani dobrým bikerům, ne proto, že by byl nějak těžký. Ale proto, že jsou místa, kde je cestička zarostlá kopřivami, jinde zase je cestička natolik zarostlá houštím, že se stěží prodíráte. A v Pňovském luhu jsou zase bahnité cestičky a shnilé můstky přes potůčky. Tento úsek se dá jakžtakž jet brzo na jaře nebo pozdě na podzim, kdy vegetace nemá tu sílu.

Úsek: žlutá ze Zdymadla Veletov na soutok Labe s Doubravou
(v cyklotrasách kutnohorska použit - pouze varování)

První problém je přechod mostku u zdymadla - je na něj zakázán přístup. Takže je to na vaše vlastní nebezpečí. Poté vás čeká široká, kdysi pohodlná cesta, dnes však cesta rozjetá od aut rybářů. Nejenže jsou zde místy obrovské kaluže, ale také velké výmoly (do jednoho výmolu s vodou jsem vjel a byl jsem tam až po náboj...). Navíc rybáři si zvykli stát s auty přímo na cestě, takže se ještě vyhýbáte autům. Požitek si zde nenajdou ani cyklisté bahňáci... 

Úsek: modrá z Budy do Doubravčan
(v cyklotrasách kutnohorska nepoužíván!)

Od Budy vás čeká krkolomná cestička mezi stromy, pak zase zarostlá cestička kopcem a před Doubravčany, kde je i úzká a kamenitá cestička nad srázem. Kdysi jsem tuto trasu rád jezdil, ale rok od roku byla zarostlejší a více neprůchodná. Rozhodně ji nedoporučuji cyklistům. 

Úsek: modrá z Hlavečníku do Kladrub
(v cyklotrasách kutnohorska nepoužíván!)

Kvůli kombinaci vátiny a jízdy na koních je tato modrá rok od roku horší (hlubší a širší vátinové cesty). Rozhodně ji nedoporučuji - bolí nejen ruce, ale i zadek...

 

Úsek: značená cyklotrasa č. 2, Labská (před Týncem nad Labem)
(v cyklotrasách kutnohorska nepoužíván!)

Když jedete po značené cyklotrase č. 2, Labská, tak před Týncem vás vyvede na hlavní silnici č. 322. Bohužel na této silnici je velmi silný provoz (a řidiči tu jezdí rychle, protože je rovná a dlouhá) a navíc má úzkou krajnici. Tady nemáte kde uhnout. Samotného už mne tam jednou málem smetlo auto. Rozhodně nedoporučuji jet tento úsek s dětmi!

Komentáře jsou uzavřeny