Cyklotrasy kutnohorska

Jedinečné cyklotrasy pro kutnohorsko (Kutná Hora a okolí) - přes 40 cyklotras s maximem informací.

9. listopadu 2017 18:25
by Igor
0 Komentáře

Důležité upozornění ohledně stránky Cyklotrasy kutnohorska na Facebooku

9. listopadu 2017 18:25 by Igor | 0 Komentáře

Důležité upozornění ohledně stránky Cyklotrasy kutnohorska na Facebooku

V poslední době jsem zjistil velmi nemilou věc. Moje příspěvky na Facebookovou stránku Cyklotrasy kutnohorska se dostávají (tzv. dosah příspěvků) nejvýše k 60 % z vás! Trošku jsem se do toho ponořil a zjistil jsem následující:

  • Facebook tvrdí, že dosah příspěvků omezuje až nad 200 fanoušků stránky. Ale k omezení reálně dochází i u menšího počtu fanoušků.
  • Čím více fanoušků stránka má, tím má menší dosah příspěvků.
  • Dosah příspěvků lze zvětšit tak, že si zaplatíte reklamu. Ovšem, i když si zaplatíte reklamu, neznamená to, že se váš příspěvek objeví všem vašim fanouškům.
  • Zkusil jsem si dát mé oblíbené stránky do profilu, tak jako to vy děláte s Cyklotrasami kutnohorska, a zjistil jsem, že se mi objevuje sotva desetina toho, co je na mých oblíbených stránkách publikováno.
  • Navíc se mi příspěvky neobjevují v chronologickém pořadí. Ověřil jsem si, že někdy se mi příspěvek objeví v mé timeline až po dvou dnech od jeho publikování.

Znamená to tedy, že Facebook se svými algoritmy omezuje dosah příspěvků a to rapidně. Navíc příspěvky nejsou řazeny chronologicky. A tak jsem si představil, jak já publikuji příspěvek, že tam a tam se nedá projet, protože... a zrovna zítra tam pojede někdo, ke komu se můj příspěvek nedostal a bude nadávat jak špaček. Pak přijede domů a Facebook mu jen tak dva dny starý příspěvek vyhodí do timeline...

Vzhledem k tomu, že moje stránka není výdělečná, nemíním vrážet peníze do reklamy, abych měl dosah příspěvků o nějaké to procento vyšší a bez jistoty, že se k vám příspěvek opravdu dostane. Přemýšlel jsem nad vytvořením skupiny, u které zatím dosah příspěvků není omezen (ale i k tomu nejspíše dojde). Jenže skupina má zase určité nevýhody a jak jsem říkal, určitě dojde jednou k omezení dosahu i ve skupinách.