Cyklotrasy kutnohorska

Jedinečné cyklotrasy kutnohorska (Kutná Hora a okolí) - přes 40 cyklotras s maximem informací.

9. listopadu 2017 18:25
by Igor
0 Komentáře

Důležité upozornění ohledně stránky Cyklotrasy kutnohorska na Facebooku

9. listopadu 2017 18:25 by Igor | 0 Komentáře

V poslední době jsem zjistil velmi nemilou věc. Moje příspěvky na Facebookovou stránku Cyklotrasy kutnohorska se dostávají (tzv. dosah příspěvků) nejvýše k 60 % z vás! Trošku jsem se do toho ponořil a zjistil jsem následující:

  • Facebook tvrdí, že dosah příspěvků omezuje až nad 200 fanoušků stránky. Ale k omezení reálně dochází i u menšího počtu fanoušků.
  • Čím více fanoušků stránka má, tím má menší dosah příspěvků.
  • Dosah příspěvků lze zvětšit tak, že si zaplatíte reklamu. Ovšem, i když si zaplatíte reklamu, neznamená to, že se váš příspěvek objeví všem vašim fanouškům.
  • Zkusil jsem si dát mé oblíbené stránky do profilu, tak jako to vy děláte s Cyklotrasami kutnohorska, a zjistil jsem, že se mi objevuje sotva desetina toho, co je na mých oblíbených stránkách publikováno.
  • Navíc se mi příspěvky neobjevují v chronologickém pořadí. Ověřil jsem si, že někdy se mi příspěvek objeví v mé timeline až po dvou dnech od jeho publikování.

Znamená to tedy, že Facebook se svými algoritmy omezuje dosah příspěvků a to rapidně. Navíc příspěvky nejsou řazeny chronologicky. A tak jsem si představil, jak já publikuji příspěvek, že tam a tam se nedá projet, protože... a zrovna zítra tam pojede někdo, ke komu se můj příspěvek nedostal a bude nadávat jak špaček. Pak přijede domů a Facebook mu jen tak dva dny starý příspěvek vyhodí do timeline...

Vzhledem k tomu, že moje stránka není výdělečná, nemíním vrážet peníze do reklamy, abych měl dosah příspěvků o nějaké to procento vyšší a bez jistoty, že se k vám příspěvek opravdu dostane. Přemýšlel jsem nad vytvořením skupiny, u které zatím dosah příspěvků není omezen (ale i k tomu nejspíše dojde). Jenže skupina má zase určité nevýhody a jak jsem říkal, určitě dojde jednou k omezení dosahu i ve skupinách.

Protože mám svůj osobní i profesní účet na Twitteru a jsem s ním nadmíru spokojen (neomezuje dosah příspěvků, nic nefiltruje, řadí chronologicky), tak jsem si vytvořil na Twitteru svoji kolekci Cyklotrasykh, kde budu uvádět vše stejně jako na Facebookové stránce Cyklotrasy kutnohorska. Tak budu mít jistotu, že se k vám dostanou opravdu všechny příspěvky.

  • Nemusíte si zakládat účet na Twitteru! Přestože nemáte účet na Twitteru, můžete sledovat moji kolekci Cyklotrasykh, jen s tím, že na příspěvky nemůžete reagovat. Doporučuji si tedy dát odkaz na moji kolekci Cyklotrasykh na Twitteru do oblíbených a vždy, když budete mít chvíli na přečtení, se k vám dostanou všechny moje příspěvky.
  • Pokud máte účet na Twitteru, můžete sledovat rovnou můj osobní profil (ale to se k vám dostanou i příspěvky netýkající se cyklotras) nebo lépe moji kolekci Cyklotrasykh (aniž byste museli sledovat můj osobní profil). Pokud máte účet na Twitteru můžete na příspěvky reagovat.

Moje kolekce Cyklotrasykh na Twitteru.